Harald (39 lat)

Studium przypadku nr. 2: Harald (lat 39), szef działu IT w dużej firmie elektronicznej

To była kompletna zapaść. Na początku roku Harald, osoba odpowiadająca za dział IT w dużej firmie elektronicznej, wyczerpany spędził w łóżku cztery długie tygodnie. „Nie miałem żadnej motywacji, nie mogłem ani czytać, ani oglądać telwizji, nawet nie miałem nastroju, żeby porozmawiać z kimś przez telefon. Nie interesował mnie nikt i nic.” – tak opisywał swoje najgorsze momenty w życiu. Pracoholik i samotny ojciec ignorował liczne wczesne sygnały ostrzegawcze.

Po rozwodzie odpowiadał za dwoje dorastających dzieci. „Chciałem być dobrym ojcem i fantastycznym pracownikiem i na okrągło dawałem z siebie 120 procent.” Zaprzeczał zmęczeniu, frustracji i wzrastającemu separowaniu się od ludzi przez prawie pięć lat. Jego zapaść nastąpiła po stresujących targach. Harald był chory cztery miesiące. Tylko dzięki profesjonalnej pomocy w formie psychoterapii i opieki medycznej w Instytucie IBOS znalazł drogę wyjścia z kryzysu.

HARALD:

„Dzisiaj nie pretenduję już do bycia „rozwiązywaczem wszystkich problemów”, zamiast tego mówię czasami nie. Minęło dużo czasu, zanim udało mi się to osiągnąć.”

© Dr. Lisa Tomaschek-Habrina, MSc | Director, ibos – the institute for burnout and stress management l.tomaschek@origo.at    M: +43 676/ 34 034 61   www.ibos.co.at