Gloria (41 lat)

Studium przypadku nr. 3: Gloria (41 lat), menadżer projektu procesu zmian IT w międzynarodowym banku

Gloria jest menadżerem projektu procesu zmian IT w międzynarodowym banku. Uczestniczyła w dwóch restrukturyzacjach w ostatnich latach, przy czym ostania jeszcze się nie zakończyła. Jest pewna, że chce utrzymać swoją pracę, ale ma do czynienia z wieloma obawami dotyczącymi jej pracowników.

Jeszcze trzy lata temu była w pracy bardzo zmotywowana i entuzjastyczna. Podkreśla, że zawdzięczała to swojemu „super szefowi”. Pani Gloria przeszła całą drogę kariery w firmie rozpoczynając od najniższego stanowiska. Po zmianie szefa czuje się bardzo zestresowana i pod presją. Nie dostaje dostatecznej informacji zwrotnej i coraz bardziej niepokoi się swoją wydajnością; zwiększyło się obciążenie – praca po godzinach a także w weekendy stała się normą. Przeznacza coraz mniej czasu na przyjaciół i hobby. Wieczorami jest tak zmęczona, że jedyne, co jest w stanie robić, to oglądać telewizję.

Przez ostatnie 8 miesięcy narastały problemy ze spaniem i trudności w koncentrowaniu się: ma poczucie że „tego wszystkiego jest za dużo”. Wielokrotnie zapada na zdrowiu ale nie bierze zwolnień by zregenerować się, gdyż jest przekonana, że „teraz jest to niemożliwe.” Stara się poradzić sobie z bólami głowy z pomocą leków. Czuje się pusta i zaniedbana, nie ma ochoty nic robić i często płacze w drodze do i z pracy. Po „zapaści” psychicznej w końcu zdecydowała się skorzystać z możliwości pomocy oferowanych przez IBOS.

© Dr. Lisa Tomaschek-Habrina, MSc | Director, ibos – the institute for burnout and stress management l.tomaschek@origo.at    M: +43 676/ 34 034 61   www.ibos.co.at